Sto let naší vlajky

Sto let naší vlajky

Měsíc březen, konkrétně 30. březen byl významným dnem pro naši vlajku. 

Přesně 30.března 1920 byla uzákoněna podoba vlajky Československé republiky a v letošním roce oslavila krásné kulaté výročí 100 let. 
Oslovili jsme vás s výzvou, abyste vyhledali různé podoby vlajek, tak jak byly navrhovány v minulosti a sami se pokusili namalovat svou představu vlajky, která by vyjadřovala ducha první republiky.

 

Více info
Mezinárodní den "Darování knihy"

Mezinárodní den "Darování knihy"

I když "Mezinárodní den darování knihy" připadá na 14. února, my jsme knihy od našich dětských i dospělých čtenářů darovali až nyní (kvůli koronavirové situaci). 
Tentokrát se jednalo o dětské knihy, a to pro malé onkologicky nemocné pacienty, o které pečuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. 
Pokud alespoň jedna námi darovaná knížka udělá radost jednomu dítěti a zpříjemní jemu i rodičům pobyt v nemocnici či ubytovně, kterou tato nadace provozuje, budeme všichni moc rádi. 
Krtkovi přejeme co nejméně pacientů a ať příběhy jejich malých pacientů končí vždy se šťastným koncem.

Více info
VEČERNÍČEK LETOS SLAVÍ 55 LET !!

VEČERNÍČEK LETOS SLAVÍ 55 LET !!

Kdo z nás by neznal postavičku, která nám každý večer přeje dobrý večer a dobrou noc? Ano je to Večerníček. Ten v letošním roce slavil již 55 let. 

K příležitosti jeho narozenin, jsme v lednu vyhlásili akci „VEČERNÍČEK SLAVÍ 55 LET!!“. Jedním z úkolů bylo namalovat oblíbenou postavičku Večerníčkových pohádek. Z množství obrázků, které se nám v knihovně sešly bylo zřejmé, že děti pohádky znají velmi dobře. Na naší výstavce byste našli motýla Emanuela s jeho Makovou panenkou, dále vílu Amálku, nesmí chybět Krteček, Pat a Mat, Rákosníček, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Pejsek a Kočička. 

Dalším úkolem bylo poskládat Večerníčkovou čepici a namalovat na ní postavičku z pohádek. Děti donesly čepice velké i malé a všechny byly krásně pomalované. 

Je hezké, že má Večerníček stále velké množství kamarádů, kteří na něj večer čekají a přenesou se s ním do pohádkové říše.

Více info
Vánoční kapříci v číměřské knihovně :-)

Vánoční kapříci v číměřské knihovně :-)

V předadventím čase, jsme Vás oslovili s akcí „Vánoční kapříci“. Náplní bylo vyrobit kapříka jakýmkoliv způsobem. Přestože akce trvala poměrně krátkou dobu, můžeme se těšit z řady krásných výrobků a obrázků. Opět jste tvořili z mnoha různorodých materiálů. Někteří kapříci byli namalovaní, vyrobení z papíru, vyšití, vyřezaní ze dřeva, upečení z těsta, slepení z výček od PETlahví, namalovaní na hrnečku, či vypálení z keramiky. Všechny výrobky jsou velmi hezké a povedené. Do 30. listopadu nám do knihovny připlavalo 50 výrobků, ze kterých jsme vytvořili zajímavou výstavku. Každý výrobek dostal své hlasovací číslo a byl připraven k prezentaci. První adventní neděli měli možnost návštěvníci knihovny hlasovat pro výrobek, který se jim nejvíce líbil nebo je něčím zaujal a oslovil. Výstavu si prohlédlo 96 návštěvníků a odevzdali 82 hlasovacích lístků s celkovým počtem 201 hlasů. Třetí místo obsadil papírový kapřík Honzíka Topila s číslem 22, který obdržel 24 hlasů. Druhé místo s celkem 25 hlasy připadlo Tereze Láníkové s vyřezávaným kaprem č. 40. Vítězem se stal vyšívaný kapřík číslo 38 - Hynka Keila pro který hlasovalo 26 návštěvníků. Oceněným byla předána drobná sladká odměna.

 

Více info
Pošli pohlednici

Pošli pohlednici

Na jaře letošního roku jsme vyhlásili soutěž „POŠLI POHLEDNICI“ Chtěli jsme zjistit, zda se v dnešní, přetechnizované, době najdou lidé, kterým je blízké posílání pozdravů „po staru“. Jestli naši čtenáři budou ochotní obětovat část dovolené či výletu, pro zakoupení pohlednice a především při hledání poštovní schránky. Z vyprávění víme, že mnohdy odeslání pozdravu naší knihovně stálo pisatele veliké úsilí, mnoho ušlých kilometrů a nesnází. Množstvím zaslaných pohlednic jsme byli velice mile překvapeni. Celkem jsme v poštovní schránce nalezli 150 pozdravů, zaslaných z různých koutů celé České republiky. Nechyběli také obrázky z dalekých a exotických zemí celého světa, například: Skotsko, Monako, Chile, Chorvatsko, Slovensko, Švýcarsko, Polsko, Dánsko, Rakousko, Španělsko, Itálie, Kypr, Mallorka, Island, Francie, Slovinsko, Srbsko, Jamajka, Anglie, Egypt …. A protože to byla soutěž, odměnili jsme cestovatele, kteří poslali nejvíce pozdravů. Na prvním místě se umístila Lenka Hůlková  s celkovým počtem 24 pohlednic, druhé místo obsadil Milan Slabý, který zaslal 17 pohledů a na třetím místě se umístili Markéta Tomková s Tomášem Krátkým s počtem 16 pozdravů. Oceněným byl věnován dárkový poukaz na nákup knih v Knihkupectví Trojan v Třebíči. 

Více info
17. listopad 1989

17. listopad 1989

Před 30 lety jsme zvonili klíči.
Symbolicky jsme tak odzvonili komunistické totalitě
a uvítali znovunabytou svobodu a demokracii v naší krásné zemi.
Děti už si tyto události nepamatují, ale číměřské děti moc dobře vědí, jak je pro nás svoboda a demokracie důležitá. Proto na symbolické klíče namalovaly to, co jim říká 17. listopad 1989.
Klíče dětí si můžete prohlédnout na budově našeho obecního úřadu.

Více info
Tvoření ze sušeného ovoce

Tvoření ze sušeného ovoce

11. 11. 2019 - 16.30hod

Takovými krásnými svícínky a balíčky dnes obdarovaly číměřské děti své maminky. Do Číměře za námi totiž přijela paní Jana Kubová z "Domácí dobroty", která dětem přivezla sušená jablka, hrušky, švestky, višně, meruňky, brusinky a jablečné marokánky. Děti také již vědí, proč se křížalám říká křížaly a proč pro naše předky bylo sušené ovoce tolik důležité. Dnešní tvoření bylo bez maminek, všechny děti to zvládly na jedničku, prostě mamky, máte doma šikulky.

Více info
DIPLOM ZA 2.MÍSTO V SOUTĚŽI KNIHOVNA JINAK

DIPLOM ZA 2.MÍSTO V SOUTĚŽI KNIHOVNA JINAK

Naše knihovna se účastnila soutěže "Knihovna jinak".

Soutěž pořádal Svaz měst a obcí ČR. Přihlásilo se celkem 42 obecních a městských knihoven. Naše knihovna s akcí "Knihovna naruby" získala krásné 2. místo. 
Vám všem, kteří jste nás podpořili svým hlasem ještě jednou moc děkujeme. I v této soutěži jsme se utvrdili v tom, že nezáleží na velikosti obce, města, knihovny, obecního rozpočtu, ale na nasazení, chuti a nadšení pracovat pro naše čtenáře. Děkujeme. 
Více info
Knihovna naruby

Knihovna naruby

Více info
Diplom Vesnice roku 2019

Diplom Vesnice roku 2019

za práci s mladými čtenáři

V letošním ročníku Vesnice roku  získala naše knihovna 

v krajském kole "Diplom za práci s mladými čtenáři". Kromě diplomu a kytičky jsme také obdrželi finanční dar od Kraje Vysočina ve výši 15.000Kč. Ocenění nám za Krajský úřad Vysočina přijela do Číměře osobně předat vedoucí 
Odboru regionálního rozvoje paní Iveta Fryšová. 
Více info
Další články