Novinka v naší knihovně: První republika v barvě

Novinka v naší knihovně: První republika v barvě

První republika v barvě
S touto knihou prožijete příběh předválečného Československa, a to na více než 130 historických fotografiích, které byly novodobě kolorovány. Nevšední snímky a barvité příběhy, které se k nim vážou, vám přiblíží významné události, osobnosti, místa, ale i každodenní život a zajímavosti z let 1918 až 1938 v tehdejší první republice. Vše v barvě, tak, jako byste byli přímými účastníky: Od dramatického vzniku přes vzestup následovaný krizí, dávání sbohem starým časům, lesk nové moderní doby, až po tragický zánik.
Nejen Masaryk s holčičkou, ale i Václavské náměstí 28. října 1918, návrat legionářů, stavba brněnského výstaviště, školní lékařská prohlídka, trhy na Podkarpatské Rusi, práce uhlířů, lovec zmijí, medvědáři, skok padákem z věže (prvorepubliková obdoba bungee jumpingu?), Eliška Junková, letní TGM od Karla Čapka, Nataša Gollová, V+W v automobilu Wikov, fenomén Milči Mayerové a jejích girls, natáčení filmu se Spejblem a Hurvínkem, inaugurační jízda Slovenské strely s konstruktérem Josefem Sousedíkem, lyžaři v Tatrách, mistrovství světa ve fotbale 1934, hokejisté na Štvanici, zlaté kruhy Aloise Hudce na olympiádě v Berlíně… Spolu s desítkami dalších fotek.
Neméně poutavé jsou další dvě knihy, a to Druhá světová v barvě, která vyzobrazuje dramatickou historii této války, taktéž na kolorovaných fotografiích.
Poslední titul se jmenuje Historie v barvě, zde naleznete ikonické momenty z dějin lidstav, tak jak je viděli lidé tenkrát.
Všechny tyto tři knihy vám vřele doporučujeme.
Více info
Pošli pohlednici

Pošli pohlednici

"Pošli pohlednici", to je další akce, kterou vyhlašujeme v naší knihovně. Pošlete nám pohled z vašich dovolených, z návštěv muzeí, hradů, či Zoo, tábora apod.
V roce 2019 jste nám poslali celkem 151 pozdravů z různých koutů celé České republiky. Nechyběli také pohledy z dalekých a exotických zemí celého světa, například: Mallorka, Island, Francie, Slovinsko, Jamajka, Anglie, Egypt, Chile, Skotsko a mnoho dalších.
Pozdravy nám můžete zasílat do konce listopadu tohoto roku. Těšíme se na vaše cestovatelské pozdravy.
Více info
PF 2023

PF 2023

Poklidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2023 pevné zdraví, mnoho osobních úspěchů a krásných čtenářských zážitků přeje všem knihovna Číměř.

Více info
Sněhové vločky v Číměřské knihovně

Sněhové vločky v Číměřské knihovně

V knihovně nám „běží“ další akce, a to „Sněhové vločky v Číměřské knihovně“. Nakreslete, vystřihněte, vyrobte koláž či jinak zhotovte sněhové vločky. Všechny vločky pak budou vystaveny v knihovně při slavnostním rozsvícení stromu v neděli 20. listopadu.

Více info
Novinka: Václav Havel

Novinka: Václav Havel

Tomki Němec

V naší knihovně máme cenný přírůstek. Fotografickou knihu Václav Havel. Snímky z ní pocházejí z fotoaparátu Tomkiho Němce, který byl dvorním fotografem pana prezidenta. Některé dříve navíc nebyly publikovány. Kniha je nesmírně poutavá, snímky neobyčejně živé a lidské. Vřele ji doporučujeme ke zhlédnutí – už také z toho důvodu, že je velice aktuální, byť Václav Havel zemřel před více než deseti lety. Už před třemi desítkami let však pan prezident varoval před Ruskem. A toto proroctví se bohužel v naší době naplnilo. Jeho slova a množství fotografií tak vybízejí nejen prohlížení knihy, ale i k zamyšlení.

Více info
Záložky do knížky

Záložky do knížky

Knihovna Číměř vyhlašuje soutěž o nejzajímavější záložku do knížky.

Vyrob záložku do knížky a přines ji do konce října paní knihovnici. 

Do této akce se mohou zapojit i dospěláci. Těšíme se na vaše nápady.

Více info
Kamínky z cest

Kamínky z cest

Vyrážíte na výlet, dovolenou, k babičce na víkend nebo jen na procházku??? Najděte kamínek, který vás osloví a doneste ho do naší knihovny, kde si uděláme sbírku. Kamínky je možné si s paní knihovnicí každý čtvrtek také pomalovat. Na všechny sběratelské kousky se těšíme po celé léto.

Více info
Novinka v naší knihovně:

Novinka v naší knihovně:

Bílá Voda

Kateřina Tučková

Nový román Bílá Voda od Kateřiny Tučkové si můžete zapůjčit i v naší knihovně. Obsáhlý příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, po kterých spisovatelka pátrala v archivech i mezi pamětníky téměř deset let. Kniha otevírá téma opomíjené části českých dějin a nerovného postavení žen v církvi (nejen) za dob komunistické totality.

Více info
Novinky v naší knihovně

Novinky v naší knihovně

Čarodějnice Bordelína - Sandra Dražilová Zlámalová

Zaměstnání: MÁMA - Jana Benková

Majonéza k snídani - Markéta Lukášková
 
Šeptuchy - Alena Sabuchová
 
Drak spí - Michaela Klevisová
 
Zápisník abstinentky - Michaela Duffková
 
Lest - Sandra Brown
 
Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková
 
Více info
Kraslice v Číměřské knihovně

Kraslice v Číměřské knihovně

Kreslíte, háčkujete, malujete, zdobíte, pečete nebo jiným způsobem vyrábíte kraslice? Zkrášleme si společně naší knihovnu. Na vaše výtvory se těší paní knihovnice do 14. dubna 2022.
Děti si mohou v knihovně vyrobit barevná vajíčka nebo velikonoční věneček.

 

 
Více info
Další články