Knihovnická slavnost 2019

Knihovnická slavnost 2019

20. 11. 2019

Skvělá zpráva - první místo za web.
Internetové stránky naší číměřské knihovny www.knihovnacimer.cz byly dnes na Knihovnické slavnosti v Havlíčkově Brodě vyhodnoceny jako nejlepší v celém Kraji Vysočina. Máme velkou radost.

Více info
Tvoření ze sušeného ovoce

Tvoření ze sušeného ovoce

11. 11. 2019 - 16.30hod

S paní Janou Kubovou a s malými Číměřáčky přichystáme dárečky pro rodiče, babičky, dědečky...
Děťátka, v pondělí v 16.30 ve Společenském centru, těšíme se.

Více info
Lípa svobody - přání k 101. výročí od číměřských dětí

Lípa svobody - přání k 101. výročí od číměřských dětí

K dnešnímu 101. výročí vzniku samostatného československého státu číměřské děti namalovaly obrázek a popřály republice do dalších let.
Naše milá republiko, my ti přejeme:
Hrdé a sebevědomé občany, hodně lásky mezi lidmi, vzdělané a chytré občany, dobrou úrodu, pracovité lidi, mnoho spokojených občanů, MÍR, fungující a spolupracující společnost, občany, kteří se zajímají o svoji obec o město a o TEBE, prezidenta který nelže, málo kůrovce, slušné politiky, DEMOKRACII, čisté ovzduší, dostatek vody, kvalitní zdravotnictví a školství, šťastné a zdravé občany, zdravou půdu a dostatek všeho dobrého.

Více info
Novinka v naší knihovně:

Novinka v naší knihovně:

Bezejmenní

Dva deníky odhalující jednu velkou tragédii z konce 1. světové války

Blíží se konec 1. světové války, mír s Ruskem už je podepsán, zbývá ještě porazit Italy. Po čtyřech letech strastí a bídy všichni toužebně očekávají konečné vítězství. Mimo jiné i jedna židovská rodina, která uprchla před frontou z nejvýchodnější části Rakouska-Uherska a přes Ostravu a Brno dorazila až do moravské Třebíče. Co vše si poznamenala mladá židovská dívka do svého deníku? Rok 1925. Na četnické stanici v Třebíči oznamuje místní muž podivný případ. Vyslýchá ho mladý četnický strážmistr. Také on si vede deník – a v následujících týdnech bude jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, co vše si do něj zapíše. Kdyby všechny popsané události nedoplňovalo množství dobových novinových článků, zřejmě by si čtenář pomyslel, že tento příběh vytvořil autor s opravdu bujnou fantazií. „Taková hrůza se přece nemohla stát,“ říkali bychom si.

Více info
Vánoční kapříci v číměřské knihovně :-)

Vánoční kapříci v číměřské knihovně :-)


V loňském roce jsme vyráběli andílky, letos to budou kapříci. Můžete použít opět jakoukoli techniku - vyrábějte z papíru, textilu, malujte, pečte... 
Své kapříky odevzdejte paní knihovnici do čtvrtka 28. listopadu. Všichni kapříci budou v prosinci vystaveni v naší knihovně. Těšíme se na vás a na vaše kapříky.

Více info
Horácké noviny o naší knihovně naruby

Horácké noviny o naší knihovně naruby

11. 10. 2019

Více info
Novinka v naší knihovně:

Novinka v naší knihovně:

TRADINÁŘ

Kniha vysvětluje konkrétní svátky, objevuje souvislosti, popisuje symboly a významy a promítá je do současného života. Obsahuje návody na jednoduché tvoření a recepty na tradiční i zapomenutá jídla. Vychází z tradic a vrací rodinnému, ale i společenskému životu prapůvodní podstatu, kdy se žilo ve spojení s přírodními cykly a ve větší pospolitosti. Mnoho svátků a obyčejů se slaví společně – v obci, vesnici, komunitě, mezi sousedy. 
Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. Jsou to totiž hodnoty, které tu budou s námi (snad) vždycky. Buďte tady a teď a hledejte krásu a poetiku všedního dne – naučte se vidět to krásno, co nás obklopuje.
Mějte krásný víkend i celý podzim.

Více info
Diplom za 2.místo v soutěži Knihovna jinak

Diplom za 2.místo v soutěži Knihovna jinak

Naše knihovna se účastnila soutěže "Knihovna jinak".

Soutěž pořádal Svaz měst a obcí ČR. Přihlásilo se celkem 42 obecních a městských knihoven. Naše knihovna s akcí "Knihovna naruby" získala krásné 2. místo. 
Vám všem, kteří jste nás podpořili svým hlasem ještě jednou moc děkujeme. I v této soutěži jsme se utvrdili v tom, že nezáleží na velikosti obce, města, knihovny, obecního rozpočtu, ale na nasazení, chuti a nadšení pracovat pro naše čtenáře. Děkujeme.
Více info
Novinky v naší knihovně

Novinky v naší knihovně

Dnes nás velice mile potěšil dáreček, který nám přišel ze Slovenska. Majitelé Absyntu si všimli naší knihovny, kdy jsme se účastnili soutěže "Knihovna jinak".
Vydavatelství Absynt vydává reportážní literaturu z celého světa. Své silné příběhy nabízí čtenářům nejen na Slovensku, ale již i v České republice. Děkujeme polsko - slovenskému tandemu.
Vážené vydavateľstvo, veľmi pekne ďakujeme za krásny darček, ktorý ste nám zaslali, veľmi si to vážime. Prajeme vám veľa kvalitných spisovateľov a tvorivých nápadov a predovšetkým veľa spokojných čitateľov.

Více info
DIPLOM VESNICE ROKU 2019

DIPLOM VESNICE ROKU 2019

za práci s mladými čtenáři

V letošním ročníku Vesnice roku získala naše knihovna v krajském kole "Diplom za práci s mladými čtenáři". Kromě diplomu a kytičky jsme také obdrželi finanční dar od Kraje Vysočina ve výši 15.000Kč. Ocenění nám za Krajský úřad Vysočina přijela do Číměře osobně předat vedoucí Odboru regionálního rozvoje paní Iveta Fryšová. 

Více info
Další články