Novinka: Václav Havel

Novinka: Václav Havel

Tomki Němec

V naší knihovně máme cenný přírůstek. Fotografickou knihu Václav Havel. Snímky z ní pocházejí z fotoaparátu Tomkiho Němce, který byl dvorním fotografem pana prezidenta. Některé dříve navíc nebyly publikovány. Kniha je nesmírně poutavá, snímky neobyčejně živé a lidské. Vřele ji doporučujeme ke zhlédnutí – už také z toho důvodu, že je velice aktuální, byť Václav Havel zemřel před více než deseti lety. Už před třemi desítkami let však pan prezident varoval před Ruskem. A toto proroctví se bohužel v naší době naplnilo. Jeho slova a množství fotografií tak vybízejí nejen prohlížení knihy, ale i k zamyšlení.

Více info
Záložky do knížky

Záložky do knížky

Knihovna Číměř vyhlašuje soutěž o nejzajímavější záložku do knížky.

Vyrob záložku do knížky a přines ji do konce října paní knihovnici. 

Do této akce se mohou zapojit i dospěláci. Těšíme se na vaše nápady.

Více info
Kamínky z cest

Kamínky z cest

Vyrážíte na výlet, dovolenou, k babičce na víkend nebo jen na procházku??? Najděte kamínek, který vás osloví a doneste ho do naší knihovny, kde si uděláme sbírku. Kamínky je možné si s paní knihovnicí každý čtvrtek také pomalovat. Na všechny sběratelské kousky se těšíme po celé léto.

Více info
Novinka v naší knihovně:

Novinka v naší knihovně:

Bílá Voda

Kateřina Tučková

Nový román Bílá Voda od Kateřiny Tučkové si můžete zapůjčit i v naší knihovně. Obsáhlý příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, po kterých spisovatelka pátrala v archivech i mezi pamětníky téměř deset let. Kniha otevírá téma opomíjené části českých dějin a nerovného postavení žen v církvi (nejen) za dob komunistické totality.

Více info
Novinky v naší knihovně

Novinky v naší knihovně

Čarodějnice Bordelína - Sandra Dražilová Zlámalová

Zaměstnání: MÁMA - Jana Benková

Majonéza k snídani - Markéta Lukášková
 
Šeptuchy - Alena Sabuchová
 
Drak spí - Michaela Klevisová
 
Zápisník abstinentky - Michaela Duffková
 
Lest - Sandra Brown
 
Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková
 
Více info
Kraslice v Číměřské knihovně

Kraslice v Číměřské knihovně

Kreslíte, háčkujete, malujete, zdobíte, pečete nebo jiným způsobem vyrábíte kraslice? Zkrášleme si společně naší knihovnu. Na vaše výtvory se těší paní knihovnice do 14. dubna 2022.
Děti si mohou v knihovně vyrobit barevná vajíčka nebo velikonoční věneček.

 

 
Více info
Uzavření knihovny

Uzavření knihovny

10. 2. 2022

Více info
Mezinárodní den darování knihy

Mezinárodní den darování knihy

Daruj knihu

Více info
PF 2022

PF 2022

Klidné prožití vánočních svátků v kruhu blízkých a milovaných, v novém roce 2022 především pevné zdraví, splněná přání a mnoho spokojených návštěv v naší knihovně.

Michaela Láníková knihovnice

Více info
Novinka v naší knihovně:

Novinka v naší knihovně:

Tajemství

Radka Třeštíková

Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání.

Více info
Další články