home Aktuality Aktuality Novinka v naší knihovně: První republika v barvě
Novinka v naší knihovně: První republika v barvě

První republika v barvě
S touto knihou prožijete příběh předválečného Československa, a to na více než 130 historických fotografiích, které byly novodobě kolorovány. Nevšední snímky a barvité příběhy, které se k nim vážou, vám přiblíží významné události, osobnosti, místa, ale i každodenní život a zajímavosti z let 1918 až 1938 v tehdejší první republice. Vše v barvě, tak, jako byste byli přímými účastníky: Od dramatického vzniku přes vzestup následovaný krizí, dávání sbohem starým časům, lesk nové moderní doby, až po tragický zánik.
Nejen Masaryk s holčičkou, ale i Václavské náměstí 28. října 1918, návrat legionářů, stavba brněnského výstaviště, školní lékařská prohlídka, trhy na Podkarpatské Rusi, práce uhlířů, lovec zmijí, medvědáři, skok padákem z věže (prvorepubliková obdoba bungee jumpingu?), Eliška Junková, letní TGM od Karla Čapka, Nataša Gollová, V+W v automobilu Wikov, fenomén Milči Mayerové a jejích girls, natáčení filmu se Spejblem a Hurvínkem, inaugurační jízda Slovenské strely s konstruktérem Josefem Sousedíkem, lyžaři v Tatrách, mistrovství světa ve fotbale 1934, hokejisté na Štvanici, zlaté kruhy Aloise Hudce na olympiádě v Berlíně… Spolu s desítkami dalších fotek.
Neméně poutavé jsou další dvě knihy, a to Druhá světová v barvě, která vyzobrazuje dramatickou historii této války, taktéž na kolorovaných fotografiích.
Poslední titul se jmenuje Historie v barvě, zde naleznete ikonické momenty z dějin lidstav, tak jak je viděli lidé tenkrát.
Všechny tyto tři knihy vám vřele doporučujeme.