Aktuality

home Aktuality Aktuality
Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Pondělí 12. června 2023 - 18.00 hod

Děj románu se odehrává v současné Francii. Dramatický příběh o mladém manželství je plný tajemství a nepředvídatelných změn.

* * *

Kristina Janů několik let žila ve Francii, ke které má stále vřelý vztah. Příběh románu Dokud neustane vlnobití zasadila do atraktivních lokalit – na jih Francie, Lyonu a Paříže.

Více na: kristinajanu.cz, FB, IG: Kristina Janů – spisovatelka

Více info
Staň se ilustrátorem

Milé děti, chcete se stát ilustrátory? Namalujte obrázek ze své oblíbené knížky, nebo z té co právě čtete. Může to být hlavní hrdina, prostředí děje nebo jiná oblíbená část. Všechny výkresy vyvážeme do "první číměřské obrázkové knížky". Na vaše obrázky se těší paní knihovnice a všichni návštěvníci knihovny.

Více info
Soutěž o NEJ velikonoční pomlázku

Knihovna Číměř vyhlašuje velikonoční soutěž o NEJ velikonoční pomlázku. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - děti a dospělí (zúčastnit se můžou i "přespolní"). Své hodovačky doneste paní knihovnici do 6.dubna 2023. Nezávislá porota vybere vítěze, který obdrží sladkou (v případě dětí) a tekutou (v případě dospělých) odměnu.

Více info
Omezení výpůjční doby

Omezení výpůjční doby

čtvrtek 9. 3. 2023 16.00 - 17.00 hod

Ve čtvrtek 9. března 2023 bude vyjímečně omzena výpůjční doba, a to od 16.00 hod - 17.00 hod. Děkujeme za pochopení. 

Více info
Jarní kytičky v Číměřské knihovně

Přivítejme společně jaro v naší knihovně - namalujte, vystřihněte, uháčkujte či jinou technikou vytvořte jarní kytičky, které donesete paní knihovnici. Na vaše první posly jara se už moc těšíme.

Více info
Novinka v naší knihovně: První republika v barvě
První republika v barvě
S touto knihou prožijete příběh předválečného Československa, a to na více než 130 historických fotografiích, které byly novodobě kolorovány. Nevšední snímky a barvité příběhy, které se k nim vážou, vám přiblíží významné události, osobnosti, místa, ale i každodenní život a zajímavosti z let 1918 až 1938 v tehdejší první republice. Vše v barvě, tak, jako byste byli přímými účastníky: Od dramatického vzniku přes vzestup následovaný krizí, dávání sbohem starým časům, lesk nové moderní doby, až po tragický zánik.
Nejen Masaryk s holčičkou, ale i Václavské náměstí 28. října 1918, návrat legionářů, stavba brněnského výstaviště, školní lékařská prohlídka, trhy na Podkarpatské Rusi, práce uhlířů, lovec zmijí, medvědáři, skok padákem z věže (prvorepubliková obdoba bungee jumpingu?), Eliška Junková, letní TGM od Karla Čapka, Nataša Gollová, V+W v automobilu Wikov, fenomén Milči Mayerové a jejích girls, natáčení filmu se Spejblem a Hurvínkem, inaugurační jízda Slovenské strely s konstruktérem Josefem Sousedíkem, lyžaři v Tatrách, mistrovství světa ve fotbale 1934, hokejisté na Štvanici, zlaté kruhy Aloise Hudce na olympiádě v Berlíně… Spolu s desítkami dalších fotek.
Neméně poutavé jsou další dvě knihy, a to Druhá světová v barvě, která vyzobrazuje dramatickou historii této války, taktéž na kolorovaných fotografiích.
Poslední titul se jmenuje Historie v barvě, zde naleznete ikonické momenty z dějin lidstav, tak jak je viděli lidé tenkrát.
Všechny tyto tři knihy vám vřele doporučujeme.
Více info
Pošli pohlednici
"Pošli pohlednici", to je další akce, kterou vyhlašujeme v naší knihovně. Pošlete nám pohled z vašich dovolených, z návštěv muzeí, hradů, či Zoo, tábora apod.
V roce 2019 jste nám poslali celkem 151 pozdravů z různých koutů celé České republiky. Nechyběli také pohledy z dalekých a exotických zemí celého světa, například: Mallorka, Island, Francie, Slovinsko, Jamajka, Anglie, Egypt, Chile, Skotsko a mnoho dalších.
Pozdravy nám můžete zasílat do konce listopadu tohoto roku. Těšíme se na vaše cestovatelské pozdravy.
Více info
PF 2023

Poklidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2023 pevné zdraví, mnoho osobních úspěchů a krásných čtenářských zážitků přeje všem knihovna Číměř.

Více info
Sněhové vločky v Číměřské knihovně

V knihovně nám „běží“ další akce, a to „Sněhové vločky v Číměřské knihovně“. Nakreslete, vystřihněte, vyrobte koláž či jinak zhotovte sněhové vločky. Všechny vločky pak budou vystaveny v knihovně při slavnostním rozsvícení stromu v neděli 20. listopadu.

Více info
Novinka: Václav Havel

Novinka: Václav Havel

Tomki Němec

V naší knihovně máme cenný přírůstek. Fotografickou knihu Václav Havel. Snímky z ní pocházejí z fotoaparátu Tomkiho Němce, který byl dvorním fotografem pana prezidenta. Některé dříve navíc nebyly publikovány. Kniha je nesmírně poutavá, snímky neobyčejně živé a lidské. Vřele ji doporučujeme ke zhlédnutí – už také z toho důvodu, že je velice aktuální, byť Václav Havel zemřel před více než deseti lety. Už před třemi desítkami let však pan prezident varoval před Ruskem. A toto proroctví se bohužel v naší době naplnilo. Jeho slova a množství fotografií tak vybízejí nejen prohlížení knihy, ale i k zamyšlení.

Více info