Aktuality

home Aktuality Aktuality
Moje Léto

Léto se nám blíží a s ním i spojené cestování, výletování a dovolenkování. Chystáte se vyrazit za hranice republiky, kraje, obce nebo jen kousíček za domov?? Vyfoťte při svých toulkách co vás zaujme, zašlete nám obrázek do knihovny, kde si ho vystavíme a až přijdou chladné podzimní dny, budeme společně vzpomínat na letní dobrodužství. Pokud se na snímku objeví také knížka, budeme nadšení.

Fotografie můžete zasílat na e-mail: knihovna@cimer.cz.

 


Krásné léto všem přeje vaše knihovnice Míša Láníková

                         

Více info
Dovolená

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny, dovolte, abych Vás upozornila, že dne 25. dubna 2024 bude knihovna, z důvodu dovolené, zavřená.

Knihy je možné si půjčit i mimo výpůjční dobu (po telefonické domluvě) do 23. dubna 2024 a poté až 29. dubna 2024. Dne 2. května 2024 bude již výpůjční doba bez omezení. 

Děkuji za pochopení.

Míša Láníková

Více info
Vyřazené časopisy

Informujeme všechny příznivce knihovny a milovníky časopisů zvlášť, že nadešel čas pro vyřazení starších čísel časopisů - Vlasta, Meduňka, Regenerace, Kreativ a další.... 

Časopisy budou k bezplatnému rozebrání od 4.dubna 2024 vždy v otevírací době knihovny. Pokud Vás nezaujme žádný z nabízených časopisů, můžete si vybrat k zapůjčení nějakou knížku. Těším se na Vás.

Více info
Poslové jara

Těšíte se na jaro tak jako my v knihovně? Pomaličku přicházející jaro můžeme zaznamenat v podobě prvních nesmělých tónů venkovního ptactva. A právě na ně se zaměřuje naše akce. Namalujte, vystříhněte, uháčkujte, zkrátka vyrobte jakýmkoliv způsobem svého nejoblíbenějšího ptáčka zpěváčka a doneste k nám do knihovny. Všechny vaše výtvory ozdobí naší knihovnu a vystřídají výstavku vánočních stromečků. 

Více info
PF 2024

Dovolte mi, abych vám všem popřála krásné Vánoce plné pohody, štěstí, úsměvů od vašich nejbližších a v novém roce 2024 to nejdůležitější – zdraví. Budu moc ráda, když se i v příštím roce budeme setkávat v knihovně i mimo ni.

Vaše knihovnice Michaela Láníková. 

                                                                          

Více info
Vánoční stromečky v Číměřské knihovně

Vyrobte vánoční stromečky, které ozdobí v adventní čas naší knihovnu. Použijte jakoukoliv techniku.  Akce je určena pro děti i dospělé. Autor nejoriginálnějšího stromečku získá sladkou odměnu. Na vaše výrobky se těší paní knihovnice do 30.listopadu 2023.

Více info
Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Pondělí 12. června 2023 - 18.00 hod

Děj románu se odehrává v současné Francii. Dramatický příběh o mladém manželství je plný tajemství a nepředvídatelných změn.

* * *

Kristina Janů několik let žila ve Francii, ke které má stále vřelý vztah. Příběh románu Dokud neustane vlnobití zasadila do atraktivních lokalit – na jih Francie, Lyonu a Paříže.

Více na: kristinajanu.cz, FB, IG: Kristina Janů – spisovatelka

Více info
Staň se ilustrátorem

Milé děti, chcete se stát ilustrátory? Namalujte obrázek ze své oblíbené knížky, nebo z té co právě čtete. Může to být hlavní hrdina, prostředí děje nebo jiná oblíbená část. Všechny výkresy vyvážeme do "první číměřské obrázkové knížky". Na vaše obrázky se těší paní knihovnice a všichni návštěvníci knihovny.

Více info
Soutěž o NEJ velikonoční pomlázku

Knihovna Číměř vyhlašuje velikonoční soutěž o NEJ velikonoční pomlázku. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - děti a dospělí (zúčastnit se můžou i "přespolní"). Své hodovačky doneste paní knihovnici do 6.dubna 2023. Nezávislá porota vybere vítěze, který obdrží sladkou (v případě dětí) a tekutou (v případě dospělých) odměnu.

Více info
Omezení výpůjční doby

Omezení výpůjční doby

čtvrtek 9. 3. 2023 16.00 - 17.00 hod

Ve čtvrtek 9. března 2023 bude vyjímečně omzena výpůjční doba, a to od 16.00 hod - 17.00 hod. Děkujeme za pochopení. 

Více info