Aktuality

home Aktuality Aktuality
100 let naší státní vlajky

Nejznámější symbol České republiky dnes slaví své kulaté výročí. Státní vlajka, nás na společné cestě doprovází už 100 let. Vedle velkého a malého znaku, trikolóry, vlajky prezidenta republiky, pečeti a hymny tvoří nejrozšířenější výsostné znamení našeho státu. 
Česká vlajka je symbolem vlastenectví, je aktem úcty, pokory a sounáležitosti k naší zemi i národu.

Více info
Sto let naší vlajky

30. března 1920 byla uzákoněna podoba vlajky Republiky československé. 
Československo vzniklo v roce 1918, a do doby, než vznikla jeho vlajka, se přistoupilo k užívání vlajky Českého království (2 vodorovné pruhy, červený a bílý), což vedlo k dvěma problémům. Stejnou vlajku používalo i Polsko a navíc Československo se v té době skládalo z 5 území, jehož Čechy byly malou součástí. Proto na konci roku 1918 byla vytvořena komise, která měla vytvořit vlajku novo, jež by mohla symbolizovat celé Československo a jeho obyvatelstvo.  
K tomuto výročí jsme si v knihovně pro vás a vaše děti připravili další akci. Budeme se těšit na vaše návrhy vlajek.

Více info
Škola Naruby

Škola Naruby

Celé Česko čte dětem:-)

Naše knihovna se zapojila do akce Celé Česko čte dětem. Vyzvedněte si se svými dětmi u naší paní knihovnice speciální žákovskou knížku – Čtenářský deníček pro děti a rodiče. Do ni budou děti zapisovat kdo jim četl (maminka, tatínek, babička, dědeček, sourozenec...), z jaké knihy a jak dlouho. Děti čtení oznámkují, mohou napsat pochvalu a namalovat si obrázek k dané knížce. 
Na konci roku uspořádá paní knihovnice pro držitele žákovských knížek i jejich rodiče třídní schůzku. Na tomto setkání se děti pochlubí krásnými obrázky inspirovanými z přečtených knih a také sdělí dojmy z četby:-). 
Věříme, že na vás rodiče uslyšíme pouze a jen samou chválu. Těšíme se na vaše známky a zážitky a držíme palce.

Více info
Novinky v naší knihovně

Novinky v naší knihovně

Simona Monyová

Jednou nohou v blázinci, Hříšný kanec, Otcomilky, Srdceboly, Střípky z ložnice, Manželky na odpis a Hra svalů.

V knihovně si nově můžete zapůjčit tyto romány. 
Více info
Novinky v naší knihovně: Vlasta

Vlasta vychází nepřetržitě již od roku 1947 a nabízí čtenářkám informace, pobavení, inspiraci – to vše srozumitelnou a přátelskou formou. Kosmetika, móda, zdraví, domácnost, rodina, rady odborníků, domácnost, finance, kariéra - to vše je časopis Vlasta - luxus, který si může dovolit každá žena. Odpočinkové čtení plné neotřelé inspirace pro všední dny.

Více info
Mezinárodní den darování knihy

International Book Giving Day probíhá každoročně po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. Letos jsme se rozhodli darovat knížky Nadačnímu fondu Krtek, tedy dětem, které bojují s nádorovými onemocněními. 
Budeme moc rádi, pokud se k nám přidáte a zpříjemníte tak knihou našim nejdražším pobyt v nemocnici.
Dětské knížky můžete předat paní knihovnici, nebo na Obecním úřadě.

Více info
Novinka pro nejmenší čtenáře

Novinka pro nejmenší čtenáře

Lišák Ferina + Fuk a Puk

Lišák Ferina

V Černém lese v doupěti ve skále Kamenné srdce žije lišák Ferina, slavný detektiv, na kterého se obracejí všechna zvířátka. Tatínkovi medvědovi a mamince medvědici pomůže najít ztracenou medvědí holčičku, sedlákovi z blízkého statku krávu, která se zatoulala do lesa. Ale sám by si Ferina vždy nedokázal poradit, a tak mu také spousta lesních zvířátek pomáhá. A nejen ona. Do detektivního pátrání se často zapojí i lesní strašidlo hejkal. Pohádkový příběh seznámí děti se zvířátky a ptáky, kteří žijí v lese, u potoka i u rybníků. 

Fuk a Puk

Ve staré stodole na statku žijí dva pavoučci Fuk a Puk. Fuk je nebojácný a vynalézavý, Puk je trochu bázlivý, ale chce se ve všem Fukovi vyrovnat. Rádi si spolu hrají a vymýšlejí různá dobrodružství. A jednou je napadne, že se spolu vydají do města. Podívají se do cirkusu, zúčastní se nádherného plesu, navštíví lunapark, a protože jsou to zvědaví neposedové, často jim hrozí nebezpečí. Ale díky své vynalézavosti si vždy nějak poradí. Mají hodně kamarádů mezi broučky i zvířátky, kteří jsou ochotni pokaždé přispěchat na pomoc. Ale víc už neprozradíme. Co všechno tam zažijí, o tom vypráví další knížka o příhodách dvou neposedných pavoučků. 

 

Více info
Novinka pro nejmenší čtenáře

Novinka pro nejmenší čtenáře

Deník malého poseroutky

Deník malého poseroutky je americká série knih pro děti, které píše a ilustruje americký autor Jeff Kinney. První díl vyšel ve Spojených státech roku 2007, do roku 2020 vyšlo 14 dílů.

Série je psána formou deníku hlavního hrdiny Grega Heffleyho, který se do něj svěřuje se svými problémy ve škole a v rodině.
Více info
Novinky v naší knihovně

Novinky v naší knihovně

Tchyně a uzený + Milostná strategie

Simona Monyová, vlastním jménem Simona Ingrová, (17. března 1967 Brno – 3. srpna 2011 Brno) byla česká spisovatelka, zaměřující se především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Čerpala ze svých zkušeností, především s mezilidskými vztahy a domácím násilím. Několik jejích románů bylo zfilmováno.

Více info