Aktuality

home Aktuality Aktuality
Poslové jara

Těšíte se na jaro tak jako my v knihovně? Pomaličku přicházející jaro můžeme zaznamenat v podobě prvních nesmělých tónů venkovního ptactva. A právě na ně se zaměřuje naše akce. Namalujte, vystříhněte, uháčkujte, zkrátka vyrobte jakýmkoliv způsobem svého nejoblíbenějšího ptáčka zpěváčka a doneste k nám do knihovny. Všechny vaše výtvory ozdobí naší knihovnu a vystřídají výstavku vánočních stromečků. 

Více info
PF 2024

Dovolte mi, abych vám všem popřála krásné Vánoce plné pohody, štěstí, úsměvů od vašich nejbližších a v novém roce 2024 to nejdůležitější – zdraví. Budu moc ráda, když se i v příštím roce budeme setkávat v knihovně i mimo ni.

Vaše knihovnice Michaela Láníková. 

                                                                          

Více info
Vánoční stromečky v Číměřské knihovně

Vyrobte vánoční stromečky, které ozdobí v adventní čas naší knihovnu. Použijte jakoukoliv techniku.  Akce je určena pro děti i dospělé. Autor nejoriginálnějšího stromečku získá sladkou odměnu. Na vaše výrobky se těší paní knihovnice do 30.listopadu 2023.

Více info
Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Autorské čtení románu "Dokud neustane vlnobití"

Pondělí 12. června 2023 - 18.00 hod

Děj románu se odehrává v současné Francii. Dramatický příběh o mladém manželství je plný tajemství a nepředvídatelných změn.

* * *

Kristina Janů několik let žila ve Francii, ke které má stále vřelý vztah. Příběh románu Dokud neustane vlnobití zasadila do atraktivních lokalit – na jih Francie, Lyonu a Paříže.

Více na: kristinajanu.cz, FB, IG: Kristina Janů – spisovatelka

Více info
Staň se ilustrátorem

Milé děti, chcete se stát ilustrátory? Namalujte obrázek ze své oblíbené knížky, nebo z té co právě čtete. Může to být hlavní hrdina, prostředí děje nebo jiná oblíbená část. Všechny výkresy vyvážeme do "první číměřské obrázkové knížky". Na vaše obrázky se těší paní knihovnice a všichni návštěvníci knihovny.

Více info
Soutěž o NEJ velikonoční pomlázku

Knihovna Číměř vyhlašuje velikonoční soutěž o NEJ velikonoční pomlázku. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - děti a dospělí (zúčastnit se můžou i "přespolní"). Své hodovačky doneste paní knihovnici do 6.dubna 2023. Nezávislá porota vybere vítěze, který obdrží sladkou (v případě dětí) a tekutou (v případě dospělých) odměnu.

Více info
Omezení výpůjční doby

Omezení výpůjční doby

čtvrtek 9. 3. 2023 16.00 - 17.00 hod

Ve čtvrtek 9. března 2023 bude vyjímečně omzena výpůjční doba, a to od 16.00 hod - 17.00 hod. Děkujeme za pochopení. 

Více info
Jarní kytičky v Číměřské knihovně

Přivítejme společně jaro v naší knihovně - namalujte, vystřihněte, uháčkujte či jinou technikou vytvořte jarní kytičky, které donesete paní knihovnici. Na vaše první posly jara se už moc těšíme.

Více info
Novinka v naší knihovně: První republika v barvě
První republika v barvě
S touto knihou prožijete příběh předválečného Československa, a to na více než 130 historických fotografiích, které byly novodobě kolorovány. Nevšední snímky a barvité příběhy, které se k nim vážou, vám přiblíží významné události, osobnosti, místa, ale i každodenní život a zajímavosti z let 1918 až 1938 v tehdejší první republice. Vše v barvě, tak, jako byste byli přímými účastníky: Od dramatického vzniku přes vzestup následovaný krizí, dávání sbohem starým časům, lesk nové moderní doby, až po tragický zánik.
Nejen Masaryk s holčičkou, ale i Václavské náměstí 28. října 1918, návrat legionářů, stavba brněnského výstaviště, školní lékařská prohlídka, trhy na Podkarpatské Rusi, práce uhlířů, lovec zmijí, medvědáři, skok padákem z věže (prvorepubliková obdoba bungee jumpingu?), Eliška Junková, letní TGM od Karla Čapka, Nataša Gollová, V+W v automobilu Wikov, fenomén Milči Mayerové a jejích girls, natáčení filmu se Spejblem a Hurvínkem, inaugurační jízda Slovenské strely s konstruktérem Josefem Sousedíkem, lyžaři v Tatrách, mistrovství světa ve fotbale 1934, hokejisté na Štvanici, zlaté kruhy Aloise Hudce na olympiádě v Berlíně… Spolu s desítkami dalších fotek.
Neméně poutavé jsou další dvě knihy, a to Druhá světová v barvě, která vyzobrazuje dramatickou historii této války, taktéž na kolorovaných fotografiích.
Poslední titul se jmenuje Historie v barvě, zde naleznete ikonické momenty z dějin lidstav, tak jak je viděli lidé tenkrát.
Všechny tyto tři knihy vám vřele doporučujeme.
Více info
Pošli pohlednici
"Pošli pohlednici", to je další akce, kterou vyhlašujeme v naší knihovně. Pošlete nám pohled z vašich dovolených, z návštěv muzeí, hradů, či Zoo, tábora apod.
V roce 2019 jste nám poslali celkem 151 pozdravů z různých koutů celé České republiky. Nechyběli také pohledy z dalekých a exotických zemí celého světa, například: Mallorka, Island, Francie, Slovinsko, Jamajka, Anglie, Egypt, Chile, Skotsko a mnoho dalších.
Pozdravy nám můžete zasílat do konce listopadu tohoto roku. Těšíme se na vaše cestovatelské pozdravy.
Více info