Galerie

home Galerie Galerie
Poslové jara

V galerii si můžete prohlédnout jaké krásné ptáčky děti vyrobily pro naší knihovnu. Všem dětem, které se zúčastnily, děkuji.

Více info
Vánoční stromečky

Adventní čas v knihovně se nesl v duchu vánočních stromečků. Vyhlásili jsme soutěž o nejoriginálnější vánoční stromeček vyrobený nejrůznější technikou. Knihovnu nám zaplnil celý les nádherných stromečků, ať již vyrobených z papíru, víček od PET lahví, z perníkového těsta, ze dřeva, z knoflíků, či z větviček a šišek. Někteří šikulové použili také brčka, vlnu čí dřívka. Veškeré výrobky byly velmi nápadité a originální. Nezávislá porota měla i tento rok těžký úkol – vybrat tři nejoriginálnější. A zde jsou výsledky: na třetím místě se umístil stromeček, jehož kmen byl tvořen otiskem nožičky malé autorky Zojinky Svobodové – zbytek stromečku dozdobila maminka Ivana, druhé místo obsadil stromeček tvořený obrysy dlaní celé mladé rodinky Davida Česneka a vítězem se stal jeden z menších stromečků, který vytvořili ze šišky Mareček a Michálek Věžníkovi s maminkou Lenkou. Všem zúčastněným dětem a rodičům velmi děkujeme.

 

Více info
Pošli pohlednici

V letošním roce jsme se rozhodli zopakovat velmi úspěšnou akci: POŠLI POHLEDNICI. Opět jste nám udělali radost krásnými pozdravy z vašich cest. Celkem nám bylo doručeno 141 pohlednic z nejrůznějších míst nejen České republiky, ale také ze zahraničí. Nejpilnější zasilatelkou byla paní Eva z Náměště nad Oslavou, která zaslala 53 pohledů. Za její nadšení a ochotu hledat poštovní schránky jsme jí odměnili výborným číměřským medem. Obrázky z cest budou vystaveny po celý rok v knihovně a vy si je zde můžete prohlédnout a nechat se třeba inspirovat nápadem na rodinný výlet. 

 

Více info
Staň se ilustrátorem

Na sklonku školního roku se děti mohly převtělit do role ilustrátora. Malovaly obrázky ze svých oblíbených knížek, pohádek či hrdinů. Sešlo se nám mnoho krásných obrázků od dětí různých věkových kategorií. Veškeré výkresy jsou zařazeny v knize a vy se můžete při jejich prohlížení přenést do světa Káťy a Škubánka, prasátka Peppy, maxipsa Fíka a dalších pohádkových postav. Kniha je k nahlédnutí v naší knihovně.

Více info
Nej pomlázky

Měsíc duben se nesl v duchu soutěžení. Vyhlásili jsme soutěž o „Nej velikonoční pomlázku“. Byly vyhlášeny dvě kategorie – dětská a dospělácká. Tentokrát účast nebyla tak hojná, jako v jiných akcích, ale i tak se nám sešly v každé kategorii tři soutěžní hodovačky. Vzhledem k nízkému počtu soutěžících jsme se rozhodli odměnit všechny, kteří se do zapojili. V kategorii dospělých byly výhry tekuté a děti obdržely sladké odměny. 

Více info
Jarní kytičky

Jaro jsme v naší knihovně vyhlíželi již netrpělivě a přivítali jsme ho akcí „Jarní kytičky v číměřské knihovně“. Donesli jste nám krásné výrobky vytvořené z papíru, korálků, látek, namalované na papíře a dokonce i několik „živých“ květů. Do akce se zapojily nejen děti, ale svou fantazii předvedli také dospěláci. Kytičky nám knihovnu krášlily po celé jaro a léto.

Více info
Vločky v knihovně

V  listopadu zasypaly naší knihovnu vločky. A nebyly jen tak ledajaké. Byly to vaše soutěžní výrobky do soutěže “Vločky v knihovně“. Donesli jste nám celou řadu krásných výrobků. Adventní výstavku tvořily vločky skládané z papíru, háčkované, vystřihované, barevně malované jako ozdoba na okno. První návštěvníci mohli výtvory spatřit během rozsvěcení číměřského vánočního stromu, kdy byla výstava zahájena. A protože to byla soutěž o nejoriginálnější vločku je třeba říci, kdo se umístil na první třech místech. Třetí v pořadí se umístily vločky vyrobené z papíru a ozdobené popkornem Honzíka a Vítka Topilových, na druhém místě byly pomalované vločky z kartonu Marečka a Míši Věžníkových a vítězné – nejoriginálnější vločky byly z vatových tyčinek Ondry, Katušky a Toníka Pavlíkových. Všichni ocenění získali drobnou sladkou odměnu. Za odborné hodnocení děkujeme tříčlenné porotě našich zastupitelek – paní Zuzce Česnekové, Katce Čonkové a Zdeňce Dolákové. 

Více info
Záložky do knížky

S knížkami jsou jistě nerozlučně spjaty také záložky. Na začátku měsíce října knihovna vyhlásila soutěž o nejzajímavější záložku do knížky. Všechny výrobky byly ke zhlédnutí v knihovně. Některé záložky byly vyšívané jiné kreslené, tvořené sušenými květy, nebo skládané z papíru. Soutěže se zúčastnily nejen děti, ale také dospělí.

Více info
KamÍnky z cest

Letní akce v knihovně byla tentokrát zaměřená na cestování a zajímavé kamínky.

V současné době můžete v knihovně zhlédnout výstavku kamínků, které jste nám dovezli. Českou republiku zastupují kousky např. z Prahy, Dolní Moravy, Máchova jezera, Jeseníků a nechybí samozřejmě také z naší Číměře. Zahraniční kamínky pocházejí ze Srbska, Makedonie, Korfu, Řecka, Chorvatska, Albánice či ze sousedního Slovenska.

Více info