Galerie

home Galerie Galerie
Vánoční kapříci v číměřské knihovně :-)

V předadventím čase, jsme Vás oslovili s akcí „Vánoční kapříci“. Náplní bylo vyrobit kapříka jakýmkoliv způsobem. Přestože akce trvala poměrně krátkou dobu, můžeme se těšit z řady krásných výrobků a obrázků. Opět jste tvořili z mnoha různorodých materiálů. Někteří kapříci byli namalovaní, vyrobení z papíru, vyšití, vyřezaní ze dřeva, upečení z těsta, slepení z výček od PETlahví, namalovaní na hrnečku, či vypálení z keramiky. Všechny výrobky jsou velmi hezké a povedené. Do 30. listopadu nám do knihovny připlavalo 50 výrobků, ze kterých jsme vytvořili zajímavou výstavku. Každý výrobek dostal své hlasovací číslo a byl připraven k prezentaci. První adventní neděli měli možnost návštěvníci knihovny hlasovat pro výrobek, který se jim nejvíce líbil nebo je něčím zaujal a oslovil. Výstavu si prohlédlo 96 návštěvníků a odevzdali 82 hlasovacích lístků s celkovým počtem 201 hlasů. Třetí místo obsadil papírový kapřík Honzíka Topila s číslem 22, který obdržel 24 hlasů. Druhé místo s celkem 25 hlasy připadlo Tereze Láníkové s vyřezávaným kaprem č. 40. Vítězem se stal vyšívaný kapřík číslo 38 - Hynka Keila pro který hlasovalo 26 návštěvníků. Oceněným byla předána drobná sladká odměna.

 

Více info
17. listopad 1989

Před 30 lety jsme zvonili klíči.
Symbolicky jsme tak odzvonili komunistické totalitě
a uvítali znovunabytou svobodu a demokracii v naší krásné zemi.
Děti už si tyto události nepamatují, ale číměřské děti moc dobře vědí, jak je pro nás svoboda a demokracie důležitá. Proto na symbolické klíče namalovaly to, co jim říká 17. listopad 1989.
Klíče dětí si můžete prohlédnout na budově našeho obecního úřadu.

Více info
Tvoření ze sušeného ovoce

Tvoření ze sušeného ovoce

11. 11. 2019 - 16.30hod

Takovými krásnými svícínky a balíčky dnes obdarovaly číměřské děti své maminky. Do Číměře za námi totiž přijela paní Jana Kubová z "Domácí dobroty", která dětem přivezla sušená jablka, hrušky, švestky, višně, meruňky, brusinky a jablečné marokánky. Děti také již vědí, proč se křížalám říká křížaly a proč pro naše předky bylo sušené ovoce tolik důležité. Dnešní tvoření bylo bez maminek, všechny děti to zvládly na jedničku, prostě mamky, máte doma šikulky.

Více info
DIPLOM ZA 2.MÍSTO V SOUTĚŽI KNIHOVNA JINAK

Naše knihovna se účastnila soutěže "Knihovna jinak".

Soutěž pořádal Svaz měst a obcí ČR. Přihlásilo se celkem 42 obecních a městských knihoven. Naše knihovna s akcí "Knihovna naruby" získala krásné 2. místo. 
Vám všem, kteří jste nás podpořili svým hlasem ještě jednou moc děkujeme. I v této soutěži jsme se utvrdili v tom, že nezáleží na velikosti obce, města, knihovny, obecního rozpočtu, ale na nasazení, chuti a nadšení pracovat pro naše čtenáře. Děkujeme. 
Více info
Diplom Vesnice roku 2019

Diplom Vesnice roku 2019

za práci s mladými čtenáři

V letošním ročníku Vesnice roku  získala naše knihovna 

v krajském kole "Diplom za práci s mladými čtenáři". Kromě diplomu a kytičky jsme také obdrželi finanční dar od Kraje Vysočina ve výši 15.000Kč. Ocenění nám za Krajský úřad Vysočina přijela do Číměře osobně předat vedoucí 
Odboru regionálního rozvoje paní Iveta Fryšová. 
Více info
Číměřské Velikonoce v knihovně:-)

Číměřské Velikonoce v knihovně:-)

20. 4. 2019 14.00 - 16.00 hod.

Více info
Daruj knihu

Daruj knihu

Oblastní charita Třebíč

Více info